NEDEN BETON SAKSI TERCİH ETMELİSİNİZ?

Evleri, sokakları, iş yerlerinizi dekore etmenin en güzel yolu bu alanları yeşillendirmekten geçiyor. Güzel bir saksıya dikilen geniş yapraklı starliçe ofisinize yakışacağı gibi ufak bir saksıya diktiğiniz kaktüs evinize doğallık katacak, havanızı temizleyecektir.

Bu bitkileri dikeceğiniz seramik, kil, porselen, beton, cam ya da plastik esaslı birçok saksı görmüş, satın almış ve kullanıcı olarak tecrübe etme fırsatı bulmuşsunuzdur.

Beton saksılar sevdiğiniz bitkileri yetiştirebileceğiniz uzun ömürlü, dayanıklı, modern ve estetik görünüme sahip saksılar arasında yer almaktadır. Beton saksı kullanmanın birçok faydası vardır.

Bu yazımızda beton saksıları farklı ve daha çok tercih edilebilir kılan özelliklerinden bahsedelim istedik.

Beton Saksıların Özellikleri

1. Beton saksılar uzun ömürlü ve çevre dostu saksılardır.

2. Beton, yapısı gereği bulundurduğunuz ortamın sıcaklığına uyum sağlar. Kış aylarında güneş ışığını içerisinde hapsederek bitkinizi besler, sıcak yaz günlerinde ise köklerinin serin kalmasını sağlar.

3. Beton, suyu emeceği için bitkiler fazla sulansa bile, fazla su beton saksının yüzeyine doğru çekilerek bitkinizin zarar görmesini engelleyecek. Böylelikle saksınızda drenaj deliği olmasına gerek kalmayacaktır.

4. Daha ağır bitkiler ve ağaçlar için beton saksılar, ağırlıkları ve hacimleri nedeniyle idealdir. Büyük yeşillikler, köklerinin kalabalıklaşmadan büyümesi için yeterli alana ihtiyaç duyarlar. Çekici bir tasarıma sahip büyük bir saksı, bahçenizin boyutunu büyük ölçüde genişletebilir veya evinizdeki alanı doldurmak için mükemmel bir dekoratif obje olabilir. Ayrıca diğer malzemelerle karşılaştırıldığında beton, her durumda mükemmel olan daha zarif bir atmosfer yaratır.

5. Beton saksınızı ister iç, ister dış mekanda kullanabilirsiniz. Aşırı sıcak veya soğuklardan etkilenmez, bozulma yaşamaz. Uzun ömürlüdür.

6. Beton saksılar toz tutmaz ve nemli bir bezle kolayca temizlenir.

7. Piyasada ki diğer saksıların aksine beton saksılar talep edilen özel ölçülerde üretilebilmektedir. Ayrıca yüzeyleri boyanabilmektedir.

By | 2022-01-31T05:58:09+00:00 Ocak 30th, 2022|Categories: SAKSILAR HAKKINDA|NEDEN BETON SAKSI TERCİH ETMELİSİNİZ? için yorumlar kapalı

About the Author: