ÇİKOLATALI AHUDUDULU KEK PASTASI

2 adet sandviç pasta

Hazırlama süresi: 5 dakika

Pişirme süresi: 4 – 6 dakika

4 adet kalın dilim pound kek

4 yemek kaşığı yumuşatılmış Mascarpone peyniri

½ bardak dondurulmuş ahududu, çözünmüş ( eğer taze ahududu kullanıyorsanız ½ tatlı kaşığı şeker ekleyin ve bekletin)

40 gr parçalara ayrılmış sütlü çikolata barı

1 adet portakal kabuğu rendesi

2 sandviç tavasını (veya 1 çiftli sandviç tavasını) önceden ısıtmak için ateş çukuruna koyun. İstenilen sıcaklığa erişildiğinde güvenli bir yüzeye alın ve kalıpların içine tereyağı aromalı yapışmaz pişirme spreyini sıkın. 1 dilim pound keki kalıbın içerisine yavaşça yerleştirin ve üzerine 2 yemek kaşığı Marcarpone peynirini sürün. Mascarpone peyniri üzerine ¼ bardak ahududu, çikolata parçalarının yarısını yerleştirin ve portakal kabuğu rendesini serpiştirin. Üzerlerini ikinci pound kek dilimi ile kapatın ve yavaşça sandviç tavasının kapağını kapatın. Diğer tava içinde aynı malzemeler ile işlemi tekrarlayın.

Sandviç tavalarını düz bir şekilde sıcak kömürlerin üzerine yerleştirin. Her iki tarafın eşit bir şekilde kahverengi olması için arasıra çevirin. Her bir taraf için 2-3 dakika yeterli olacaktır. Pound kek altınımsı kahverengi olduğunda tavayı ateşten alın, sandviçleri bir tabak üzerine ters çevirerek koyun. Servis etmeden önce bir dakika kadar soğumaya bırakın.

By | 2018-02-28T08:46:39+00:00 Eylül 20th, 2017|Categories: ÖZEL TARİFLER|ÇİKOLATALI AHUDUDULU KEK PASTASI için yorumlar kapalı

About the Author: